Başkanın Mesajı

Değerli Samsun Yelken Ailesi,

Değerli Samsun Yelken Ailesi;

2019 Yılını geride bıraktığımız bu günlerde kulübümüzde birçok yenilik ve hizmetlerde görevimizi tamamlıyoruz. Birçok üyemizin gönülden destekleri bizleri görev aldığımız bu dönemde gururlandırmıştır. Bu sende de Samsun’da birçok çocuğu hiçbir karşılık olmadan denizle tanıştırdık. Deniz eğitimi verdik. Günden güne büyüyen bir topluluk olarak Samsun sosyal hayatında ve spor hayatındaki yerimiz daha güçlü bir hale geldi.

2019 Yılının 100. Yıl kutlamalarına Türkiye’de ilk defa deniz üzerine 1000 m² üzerine Türk bayrakları ile 1919 yazdık. Aldığımız olumlu tepkiler hem Samsun’da hem de ulusal kanallarda büyük övgüler aldı. 19 Mayıs 1919’da kulübümüzde gerçekleşen Türkiye Yelken Federasyonu Atatürk Kupası ile bu görsel büyük bir şölene dönüştü. Birçok ziyaretçi Samsun dışından ve Samsun içinden kulübümüze gelerek bu şölene eşlik ettiler. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Tüm üyelerimize 2020 yılının sağlık ve mutluluk getirmesini diler; pruvanız neta, rüzgârınız kolayına olsun.

 

Ertekin SEZER

Yönetim Kurulu Adına

Başkan

Samsun Yelken Kulübü

Samsun Yelken Kulübü 1961 yılında Karadeniz’de yelkenciliğin gelişmesinde birçok girişime ön ayak olan Samsun’da kurulmuş bir kulüptür.

yelken kulüp, samsun, denizcilik, liman,