Başkanın Mesajı

Değerli Samsun Yelken Ailesi,

2018 yılı şubat ayında yapılan Genel Kurulda bizlere bu görevi yeniden verdiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyoruz.

Yaklaşık 1000 üyemiz ile gıpta ile bakılan ve Türkiye’de örnek gösterilen bir kulübün üyesi olmaktan, ayrıca böyle bir kulüpte yönetici olarak da görev almaktan onur duyuyoruz. Bizler, Samsun Yelken Spor Kulübü Derneği’nin bir spor kulübü olduğunun inancıyla, yelken sporunun önceliğimiz olduğunun bilincinin yanı sıra,yarı olimpik yüzme havuzumuz, fitness salonumuz, masa tenisi, tenis kortlarımız, dartpanolarımız, basketbol potalarımız kulübümüz tesislerine ayrı bir değer katmaktadır. Ayrıca Türkiye’de kendi marinası olan tek yelken kulübü olduğunu da hatırlatmak isteriz.

Her yıl yüzlerce çocuğumuza sürekli kurslar veren, sporculardan hiçbir ücret talep etmeyen, tüm spor karşılaşmalarının masrafını kendi karşılayan bir kulüp olarak, her yıl birçok müsabakaya katılan, bu yıl da katıldığı yarışmalardaTürkiye şampiyonluğu da olmak üzere çeşitli dereceler almış olmanın gururunu da birlikte yaşamaktayız. Bu çalışmalarda yer alan teknik ekibimiz ve sporcularımızı kutluyoruz. Spor’da yaptığımız yatırımlar süratle meyvelerini vermeye başlamıştır.

Ayrıca, Samsun Yelken Spor Kulübü Derneği 60 kişilik çalışanımız, siz değerli üyelerimize en üst seviyede hizmet verebilmek için her dönem birçok eğitimden geçmekte ve tüm personelimiz yönetim kurulumuz dâhil her üyemize aynı mesafede hizmet vermektedirler. Bizler yönetim kurulu üyeleri olarak severek ve gururla yaptığımız bu görevde hiçbir ayrıcalık beklemeden ve ayrıcalık göstermeden bu hizmeti devam ettirmenin gururunu yaşamaktayız.

“Bir işi bilen yapar,

Az bilen akıl verir,

Bilmeyen eleştirir,

Yapamayan da çamur atar.” felsefesinden hareketle tüm üyelerimize 2019 yılının sağlık ve mutluluk getirmesini dilerken, pruvamız neta, rüzgarımız kolayına olsun.Hepinize saygı ve sevgilerimizi sunuyorum. Esenlikle kalın.

Ertekin SEZER

Yönetim Kurulu Adına

Başkan

Samsun Yelken Kulübü

Samsun Yelken Kulübü 1961 yılında Karadeniz’de yelkenciliğin gelişmesinde birçok girişime ön ayak olan Samsun’da kurulmuş bir kulüptür.

yelken kulüp, samsun, denizcilik, liman,